Japoński producent odbiorników szerokopasmowych  AOR, rozszerza możliwości odbiornika profesjonalnego AR-5700D o oprogramowanie TETRA-GSSI współpracujące z radiem przez komputer.  Oprogramowanie to aje użytkownikom duże możliwości przy nasłuchu TETRA. Zobacz także inne unikalne funkcje...

Wcześniej informowaliśmy naszych sympatyków i klientów o wprowadzeniu specjalnego oprogramowania GSSI-TETRA dla odbiorników AOR AR-DV1 oraz AR-DV10.  Umożliwia ono łatwe nasłuchiwanie grup pracujących w systemie TETRA. Można je nabyć w inRADIO za dodatkową opłatą.  Oto link do opisu:
TETRA GSSI „PRO” w odbiornikach AOR

Dla użytkowników AR-5700D oprogramowanie GSSI-TETRA jest zaimplementowane  neodpłatnie.   Jest to duże ułatwienie i kolejny pokonany krok w łatwym nasłuchiwaniu TETRA. 

Zamieszczone poniżej wideo (bez dźwięku) obrazuje działanie GSSI-TETRA w AOR AR-5700D :

 

Odbiornik szerokopasmowy AOR AR-5700D jest  adresowany głównie dla profesjonalnych służb nasłuchowych, także użytkowników branży komercyjnej. Natomiast może skorzystać z niego każdy wymagający nasłuchowiec,  pasjonat, hobbysta. Ten odbiornik jest w stanie odebrać mnóstwo transmisji analogowych i cyfrowych. Jest jednym z najlepszych odbiorników nasłuchowych oferowanych na świecie. 

Porównanie konkurencyjnego ICOM IC-8600 z AOR AR-5700D

Odbiornik  ICOM IC-8600 jest najlepszym odbiornikiem szerokopasmowym oferowanym przez znanego producenta, firmę ICOM Inc./Japan. Jest cenionym i dobrym urządzeniem z "górnej półki"  do skanowania i nasłuchu pasm  radiowych.  Firma AOR wykonała porównanie swojego odbiornika AR-5700D z ICOM IC-8600 i okazuje się, że AR-5700D wypada bardzo korzystnie na tle konkurencyjnego IC-8600.  

Wśród cyfrowych trybów, które stanowią standard w AOR AR5700D a nie są dostępne w IC-8600  są: 

  • DMR TIER 1 i TIER 2
  • NXDN wraz z automatycznym deszyfrowaniem 15 bitowym!
  • D-CR wraz z automatycznym deszyfrowaniem 15 bitowym!
  • TETRA bezpośrednie połączenia
  • TETRA sygnały drogowe
  • TETRA Trunked
  • TETRA filtracja GSSI
  • Yaesu C4FM i ALINCO GMSK

Dla mniej wymagających użytkowników ICOM IC-R8600 może stawnowić dobre i wystarczające rozwiązanie.  Jednakże AR- 5700D ma zaimplementowanych szereg funkcji, które stanowią wspaniałe rozwiązanie dla nasłuchu transmisji cyfrowych, zwłaszcza TETRA.  

Dekodowanie NXDN (DCR) 15-bitowe w AOR AR-5700D 

Poniżej link do wideo z dekodowaniem 15 bitowym skramblera audio. Klika naciśnięć przycisków aby zdekodować kodowane rozmowy:

 

Urządzenie nasłuchowe AOR AR5700D jest jak widać w fazie ciągłego rozwoju i dla posiadaczy oznacza ze wciąż mogą co jakiś czas rozbudowywać swój odbiornik o kolejne przydatne funkcje. Rozbudowę zapewnia producent oferując coraz nowsze funkcje w oprogramowaniu odbiornika. 

Zamawianie AOR AR-5700D

inRADIO jest jedynym w Polsce autoryzowanym dystrybutorem AOR. Zapewniamy bardzo dobre ceny, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.  Zapraszamy do zakupów hurtowych sklepy w Polsce oraz w Europie . Aktualna cena odbiornika jest pokazana na stronie internetowej:
AOR AR-5700D 

 

 

        

Menu: