Uniwersalny przełącznik LDG ALK-2LDG ALK-2 Przełącznik uniwersalny
Uniwersalny przełącznik LDG ALK-2
Uniwersalny przełącznik LDG ALK-2 Widok złącz: dwa przełączane wejścia, środkowe wyjście
Uniwersalny przełącznik LDG ALK-2 Dodatkowe kable w komplecie

LDG ALK-2 - Uniwersalny Przełącznik

Email
Cena brutto: 241,00 zł
Cena netto: 195,94 zł
Przełącznik mikrofonowy z dodatkowymi złączami audio

OPIS

Uniwersalny przełącznik ALK-2 jest urządzeniem znajdującym wszechstronne zastosowanie w praktyce krótkofalarskiej. Zaprojektowane zostało jako elektroniczny układ przełączający wspólny port, złożony z typowego gniazda stereo jack 1/8” i dwóch gniazd RCA (cinch), pomiędzy dwoma dodatkowymi portami, złożonymi też z gniazda stereo jack 1/8” i dwóch gniazd RCA (cinch). Chociaż założeniem konstruktorów było przeznaczenie tego przełącznika do przełączania sygnału stereo audio, kluczy telegraficznych lub sygnału interfejsu wzmacniacza liniowego, to jednak w praktyce nadaje się ono do przełączania pomiędzy dwoma portami każdej pary sygnałów o niskim napięciu.

Na płycie czołowej znajduje się przycisk, za pomocą którego wybierany jest jeden z dwóch zestawów kabli podłączonych do tylnych porów, oraz dwie diody LED sygnalizujące, który port został wybrany. Z tyłu przełącznika ALK-2 znajdują się trzy porty, każdy składający się ze stereofonicznego gniazda jack 1/8” podłączonego równolegle z dwoma gniazdami typu RCA (cinch). Każde gniazdo RCA podłączone jest do jednego z dwóch obwodów stereofonicznego gniazda jack 1/8”. W przypadku, kiedy używamy mieszanego podłączenia do gniazd jack 1/8” i RCA, należy pamiętać o tym, że w ALK-2 zastosowany został typowy standard podłączenia, zgodnie z którym czerwone gniazdo RCA podłączone jest do prawego kanału audio gniazda jack 1/8”, natomiast białe gniazdo RCA do lewego. Port środkowy jest portem wspólnym, natomiast dwa pozostałe porty są portami przełączanymi. Przycisk znajdujący się na panelu czołowym umożliwia łączenie na zmianę portu-1 lub portu-2 z portem wspólnym. Gniazdo zasilania przeznaczone jest do podłączenia napięcia 12V DC (100mA), z dodatnim złączem w środku.

 

Podstawowe cechy pzełącznika uniwersalnego LDG ALK-2 :

  • Dwa przełączane zestawy równolegle połączonych gniazd stereo jack 1/8” i gniazd RCA (cinch).
  • Dwa przełączane obwody (stereo). Czerwone gniazdo podłączone do prawego kanału, białe do lewego.
  • Gniazda stereo jack 1/8” poszczególnych portów połączone równolegle z gniazdami RCA.
  • Maksymalny prąd dla każdego obwodu wynosi 1A, a napięcie 32V.
  • Możliwość zdalnego sterowania (patrz Wskazówki Aplikacyjne).
  • Napięcie zasilania 12V DC, 100mA, wtyk 2.5x5.5mm z środkowym złączem dodatnim.
  • W przypadku przesyłania sygnału w.cz. jego moc nie może przekraczać 5W, częstotliwość 30MHz i SWR powinien być lepszy niż 3:1.
  • Wymiary: 38mm /165mm /89mm.
  • Masa: 0.45kg.

 

Dodatkowe informacje o ALK2 :

Menu: