Z przyjemnością przedstawiamy dwu-zakresowy cyfrowy transceiver FT-5 DE, 5W C4FM/FM 144/430MHz. Nowy FT-5 to w pełni funkcjonalny ręczny nadajnik-odbiornik C4FM z doskonałą obsługą i nowymi zaawansowanymi funkcjami. Już niedługo premiera w inRADIO...

Prawdziwa radość z pracy na FT-5DE

Nawet w tak kompaktowej obudowie (szer.62mm x głęb.34mm x wys.100mm), radiotelefon handy FT-5 zapewnia niezawodną moc wyjściową 5 W RF i osiąga dużą moc audio (dźwięku ) - aż 1 W.

Prawdziwa praca  Dual Band (V+V, U+U, V+U, U+V) jest  dostępne z dwóch niezależnych odbiorników.  Duże indywidualne wskaźniki LED dla pasma A i pasma B pokazują  stan i tryby komunikacji (C4FM
lub Analog) każdego pasma niezależnie. Nowy FT5DE obsługuje jednoczesne cyfrowe C4FM (C4FM/C4FM w trybie gotowości).

Dzięki gumowym osłonom na rogach korpusu obudowy, FT5DE jest wytrzymały i odporną na wstrząsy. Wodoodporny - stopień ochrony to IPX7.  Wygodna wielkość, całkowicie płaski tył obudowy  zapewnia doskonały chwyt dla obsługującego radio operatora. 

Zastosowano wspaniały wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Kolor częstotliwości pasma roboczego może być wybrany przez użytkownika:  biały, niebieski lub czerwony. Trzy (3) klawisze panelu dotykowego i siedem (7) klawiszy operacyjnych pod wyświetlaczem zapewniają intuicyjną obsługę.

Nowa obsługa TOUCH & GO jest wygodna, aby natychmiast rozpocząć komunikację na często używanej częstotliwości. Po naciśnięciu i przytrzymanie klawisza „PMG” następuje zapisanie częstotliwości bieżącego wyświetlacza do podstawowej grupy pamięci (tzw. PMG).  Po rejestracji, naciśnięcie klawisza „PMG” spowoduje wyświetlenie na LCD stanu wszystkich zarejestrowanych częstotliwości w postaci słupków na wykresie (tzw. monitor aktywności).   Wystarczy dotknąć wyświetlonego paska, aby użytkownik mógł natychmiast przywołać tę częstotliwość.  To znakomicie ułatwia obsługę. 

Funkcja Band Scope monitoruje w czasie rzeczywistym do 79 wyświetlanych kanałów, które są wyśrodkowane wokół bieżącej częstotliwości VFO. Częstotliwość środkową można ustawiać (dostrajać)  za pomocą pokrętła lub dotykając i przesuwając częstotliwość wyświetlanego paska kanału.

Wszystkie funkcje komunikacji cyfrowej C4FM, które są popularne na rynku, są zaimplementowane w FT-5:

 • Automatyczny wybór trybu (AMS)
 • Cyfrowy Identyfikator Grupy (DG-ID)
 • funkcja inteligentnej nawigacji

FT-5DE obsługuje również funkcję przenośnego węzła cyfrowego WiRES‐X. Przenośny węzeł cyfrowy można łatwo skonfigurować za pomocą laptopa podłączonego  do Internetu i opcjonalnego zestaw kabli typu SCU‐39

Inne zaawansowane funkcje YAESU FT-5 DE 

FT-5DE ma dużo więcej funkcji, niż omówiono powyżej. Wsród nich to:

 • Bezprzewodowa obsługa bez użycia rąk - przy użyciu opcjonalnego zestawu słuchawkowego Bluetooth® (SSM‐BT10);
 • funkcja VOX;
 • Automatyczne grupowanie pamięci (MAG);
 • Funkcja pomijania pasma VFO;
 • Szeroki zakres odbioru (RX )z ciągłym odbiorem od 0,5–999,99 MHz (pasmo A) i AIR-BAND 108–580 MHz (pasmo B);
 • Wbudowany 66-kanałowy odbiornik GPS o wysokiej czułości;
 • 1200/9600 bps RRSO modem danych;
 • Akumulator litowo-jonowy o dużej pojemności 2200 mAh (SBR-14LI) w standardzie;
 • Funkcja nagrywania głosu;
 • Jednoczesny odbiór transmisji AM/FM podczas monitorowania dwóch kanałów częstotliwości;
 • Gniazdo dla karty Micro SD.


Nowy uchwyt szybkiego uwalnienia (SHB-26) jest dołączona do opakowania z FT-5DE i stanowi standardowe wyposażenie;  umożliwia on mocowanie i odłączanie FT-5DE  jednym dotknięciem
podczas noszenia radiotelefonu  na pasku spodni (noszenie kaburowe).

Nowy FT-5DE będzie dostępny w inRADIO prawdopodobnie na przełomie paździermika/listopada 2021.  Już teraz przyjmiemy Twoje zamówienie, nazwaliśmy je  "Bezpieczne zamówienie" tzw. ; bez żadnych zaliczek i bez finalnego zobowiązania. 
Wystarczy, że na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wyślesz emaila z tematem: "Jestem zainteresowany YAESU FT-5DE ".  a w treści e-maila podaj tylko kontakt do siebie. 

W każdej chwili możesz zrezygnować, be żadnych skutków.  

Więcej informacji o YAESU FT-5DE

Więcej informacji, w tym cenę, podajemy na naszej stronie internetowej:  

 

Zapraszamy, 

zespół inRADIO

 Już niebawem nowy FT5DE będzie dostępny w inRADIO.  Już teraz zaczniemy przyjmować Twoje zamówienia!

        

Menu: