Na premierę oczekiwaliśmy dość długo. I już mamy pierwsze egzemplarze ICOM IC-7610. Z dużą zaciekawieniem obejrzeliśmy pierwszy egzemplarz. Pierwsi nabywcy są zachwyceni.

IC-7610 jest przeznaczony dla zaawansoweanych krótkofalowców pracujących w pasmach 160m - 10m (1,8 - 30MHz). Moc wyjściowa od 10W do 100 w emisjach SSB/CW/RTTY i od 10 do 40W w AM.  Zastosowano w nim szereg prawdziwie zaawansowanych możliwosci, np.: podwójne, cyfrowe VHO, squelech typu all-mode, wprowadzanie danych wprost zj klawiatury, 32 pamięci.  Posiada niesamowity dwu-kolorowy cyfrowy wyświetlacz. Fabrycznie zainstalowane są trzy filtry wysokiej jakości; FL-44 na SSB, 2.4kHz, FL-52 na CW 500Hz, oraz FL-32A o szerokości 500Hz (9 MHz IF) . Ponadto wyposażony jest w oscylator CR-64 o wysokoiej stabilności. To dopiero początej - jest znacznie więcej...

Dwa niezależne  odbiorniki z  bezpośrednią przemianą, bez udziału filtrów pośrednej częstotliwości;  wbudowany tuner antenowy - to naprawdę wysoki standard.

Radiostacja ICOM IC7610 jest sporych gabarytów i o dużych możliwościach;  przykład - możliwość podłączenia zewnętrznego monitora z PC ze złączem DVI-D - od razu widać lepiej szczegóły z analizatora widma jak i cyfry częstotliwości, choć sam transceiver posiada 7 calowej wielkości wyświetlacz, który jest największy z dotychczasowych zastosowanych w sprzęcie ICOM

widok radiostacji KF typu ICOM IC-7610

.

Ta znakomita radiostacja bazowa posiada szerokość pasma analizatora widma aż do 1MHz! z rozdzielczością 1 piksela. Nowością jest także obsługa myszy komputerowej oraz zwiększenie obszaru poziomu sygnału odbieranego. Posiada także wyjście I/Q do obsługi SDR.

Transceiver posiada wiele złącz i wyróżniającym się w sprzęcie radioamatorskim jest wejście wzorca sygnału 10MHz z zewnętrznego źródła np: wzorca częstotliwości bazującego na GPS.

Dzięki bardzo niskim szumom fazowym VCXO, łatwiej teraz wyszukać słabe sygnały korespondentów, a 110dB RMDR tylko poprawi skuteczność wyławiania takich sygnałów spośród silnych stacji pracujących obok częstotliwości nasłuchu.

Radiostacja ICOM IC-7610 jest niewątpliwie bardzo rozbudowanym urządzeniem nadawczo-odbiorczym. Spore możliwości mnożone przez dwa osobne odbiorniki sprawiają, żę IC-7610 jest wyjątkową radiostacją.  Więcej szczegółow - znajdziesz w szczegółowym opisie: ICOM IC-7610.

        

Menu: