Wielu lotników, paralotniarzy i pilotów łączy pasję do podniebnych wojaży z krótkofalarstwem. Dla tej grupy Klientów wybraliśmy modele łatwych do przywieszenia na uprzęży, szerokopracujących transceiverów wraz z akcesoriami.

Polecamy szczególnie ręczne radiotelefony YAESU. W kategorii 'Dla paralotniarzy' znajdziesz także certyfikowane urządzenia na pasma lotnicze. Zapoznaj się z naszą ofertą

W tabeli znajdziecie Państwo wybrane przez nas urządzenia dla lotników, paralotniarzy, motolotniarzy i pilotów

VX-7R Rewelacyjne radio pracujące niezwykle szeroko. Czysty odbiór w zakresie 0.5 - 999 MHz i szerokim nadawaniem 50/144/430 MHz. Pełna wodoodporność (30 min. zanurzenia), wbudowany twinbander pozwoli Ci na odsłuch pasma lotniczego oraz jednoczesny odsłuch i nadawanie w paśmie 430MHz bez przełączania! Najlepsze obecnie radio ręczne dostępne na rynku.
VX-6E Radiotelefon dwu pasmowy VX-6 jest całkowicie nową konstrukcją, zaprojektowany tak aby sprostać najtrudniejszym warunkom terenowym. Jest w pełni wodoodporny, posiada trwałą, niewrażliwą na trudne warunki obudowę, unikalny system ratunkowo-alarmowy, niezwykle prostą obsługę za pomocą ergonomicznej klawiatury i szereg zabezpieczeń przed przypadkowym rozładowaniem akumulatorów.
VX-5R Odlewana aluminiowa obudowa tego szeroko pracującego radia, sprawia, że jest ono bardzo odporne na uszkodzenia. Szerokopasmowy odbiór 0.5 - 999 MHz i nadawanie z mocą 5W w pasmach 50/144/430 MHz. Dual Watch pozwala na monitorowanie obu pasm jednoczenie
VX-2E Miniaturowy, bardzo lekki duobander o szerokiej pracy. Dzięki szerokopasmowemu odbiornikowi 0.5 - 999 MHz, sporej mocy nadawczej w pasmach 144/430 MHz i bardzo przystępnej cenie stał się najczęstszym wyborem paralotniarzy.
FT-60R/E Transceiver YAESU FT-60R/E jest jednym z mniejszych ręcznych urządzeń dostępnych na rynku. Został wyposażony w wyjątkowo cienki akumulator Ni-MH o dużej pojemności wystarczający do pracy z mocą do 5W w pasmach 2m i 70cm. Radio zapewnia szeroki odbiór w zakresach VHF i UHF oraz paśmie lotniczym.
IC-A24 Bardzo ceniony przez pilotów radiotelefon na pasmo lotnicze. Solidna konstrukcja aparatu, mocna poliwęglanowa obudowa oraz kroploszelność aparatu powodują, że urządzenie jest dobrze przystosowane do pracy w warunkach często spotykanych w lotnictwie.
Radio pracuje w zakresie 118.000-136.975 MHz z mocą 5.0W,odbiór jest możliwy w zakresach: 108.000 – 136.975 MHz, oraz 163.000 – 163.275 MHz

        

Menu: