BHI NEIM-1031 Zaawansowany procesor DSP w dziedzinie eliminacji szumów w audioNeim 1031 Filtr zewnętrzny w postaci Panela firmy BHI
BHI NEIM-1031 Zaawansowany procesor DSP w dziedzinie eliminacji szumów w audio
BHI NEIM-1031 Panel w całej okazałości - pokrętła od poaziomów audio na wejściu/wyjściu, szary od stopnia filtracji szumów
Przewody połączeniowe do zasilania i do przysałania audio z odbiornika dla BHI NEIM-1031
BHI NEIM-1031 Pierwsza strona opisu panela BHI w artykule
Opis BHI NEIM-1031 oraz widok wewnętrznych PCB: duża płyta to zasilanie i przełącznik audio, mniejsza płytka PCB ustawiona specjalnie do zdjęcia - prostopadle to płyta procesora DSP

BHI NEIM-1031 - Zewnętrzny filtr DSP

Email
Cena brutto: 772,00 zł
Cena netto: 627,64 zł
Wycofany z produkcji!. Dobrej jakości zewnętrzny filtr DSP o rozbudowanych możliwościach. Zastąpiony przez BHI Dual-In-Line

OPIS

Uwaga: 
Filtr BHI - NEIM-1031 został wycofany z produkcji w 2018 roku.
Następcą są lepsze, nowocześniejsze modele: 
BHI Dual-In-Line 
 <--link
BHI Compact-In-Line <--link

 

  

Zaawansowany filtr zewnętrzny DSP w postaci panela BHI - NEIM-1031

Czy lubisz rozmawiać lub prowadzić korespondencje radiowe bez słuchania zbędnych szumów?

Mając do dyspozycji filtr DSP NEIM-1031, umożliwi Ci odbiór stacji bez problematycznego szumu, który staje się jeszcze bardziej uciążliwy z każdą godziną spędzoną przy odbiorniku. Dzięki filtrowi DSP zastosowanego w urządzeniach BHI, naprawdę odpoczniesz od twardych szumów odbiornika; i będziesz mógł się jeszcze bardziej skupić np: podczas pracy w zawodach 24 godzinnych. Takie możliwości stwarzają produkty firmy BHI, więc jeśli zastanawiasz się co można poprawić w Twoim odbiorniku, radiostacji, CB radiu lub skanerze, wybór powinien paść na jedno z urządzeń BHI do eliminacji szumów, np: NEIM1031.

 

NEIM1031 to rozbudowany moduł z wbudowanymi ukladami najnowszej technologi cyfrowej obróbki sygnału (Digital Signal processsing - DSP) do włączenia pomiędzy gniazdo głośnika i głośnik. Technika DSP umożliwia analizę odbieranego sygnału, oddzielenie głosu i użytecznego sygnału od szumów oraz usunięcie ich!

Moduł NEIM, jest rozbudowany o duże możliwości ustawiani filtra w stosunku do modułu ANEM. Urządzenie oferuje możliwość ustawiania poziomu sygnału wejściowego oraz wyjściowego, stopnia filtrowania (8 stopni).

NA uwagę zasługuje fakt, iż urządzeni posiada wejście i wyjście audio oraz wejście i wyjście liniowe. Sygnał wejściowy może więc być podany na dwa różne sposoby.

Poprawa jakości dźwięku ma duże znaczenie w przypadku łączności dalekich, gdzie przy dużym poziomie szumów tła, możemy łączności w ogóle nie przeprowadzić bez użycia filtrów DSP.

Urządzenie posiada wyjście słuchawki zewnętrznej, co jest przydatne w sytuacji pracy w późnych godzinach nocnych, ewentualnie bardzo wczesnych godzinach porannych.

Urządzenie filtrujące NEIM-1031 bardzo poprawia czytelność słuchanego głosu i znajduje zastosowanie z wszystkimi radiostacjami i radiotelefonami oraz odbiornikami. Neim 1031 można też stosować w wielu innych urządzeniach, gdzie szumy tła oraz interferencje powodują złą jakość odbioru i wymagana jest poprawa czytelności sygnału.

 

Następca "NEIM 1031" to "Dual-In-Line" - jeszcze lepszy. Porównanie.

DSP NEIM-1031MK2  cieszy się ogromną popularnością i powoli jest zastępowane urządzeniem NEIM Dual-In-Line. To nowe urządzenie potrafi wykonywać dokładnie te same funkcje co NEIM 1031 i posiada uolepszoną dwu-kanałową techologią  DSP  eliminacji szumów, dając w ten sposób  jeszcze lepsze efekty. Więcej:

- DUAL-In-LINE może, jak jago poprzednik NEIM 1031, używany z wejsciem mono do :gniazda Audio IN" i głośnikiem MONO-FONICZNYM podłaczonym do "Audio Out", które ma oddzielny wzmacniacz audio o mocy aż 7W. ( NEIM 1031 ma moc 3W). 

- Dual-In-Line ma także wbudowane stero wejście "Line-IN"  oraz stereo wyście "Line-Out" plus oddzielny wzmacniacz na wyjście słuchawkowe, co czymo uirządzenie bardzo uniwersalnym, o dużych możliwościach 

DUAL-In-LINE umożliwia słuchanie na słuchawkach i jednocześni na głosniku mono w tym samym czasie, a nawet możesz podłączyć parę głośników komputerowych  lub inną parę słuchawek to gniazda wyjściowego  i masz w tem sposób możliwośc słuchania dwóch oddzielnych kanałow w tym samym czasie.  Ta funjacja jest idealna dla radiostacji , DX-owania, specjalnych stacji ololicznościowych i dla imprez "field day".  

 

 

Typowe zastosowania:

 • radiokomunikacja amatorska KF, VHF, UHF/ SSB, AM, FM
 • oczyszczanie zaszumionych korespondencji i nagrań
 • obserwacja, security
 • służby militarne
 • radiokomunikacja profesjonalna
 • dyspozytornie pogotowia, policji, taxi
 • CB radio
 • radiokomunikacja morska

 

Podstawowe cechy:

 • znaczna poprawa jakości audio
 • możliwość pracy z filtrowaniem lub bez
 • nastawialny ośmiostopniowy poziom filtrowania
 • powiadamianie diodą LED o załączeniu filtrów
 • wyjście audio 2.5 W, 8 Ω
 • estetyczna czarna obudowa

 

Dane techniczne filtra BHI Neim-1031 :

Max. obciążenie wyjścia audio: 2.5W, 8Ω
Min. moc wejściowa: 50mW
Złącze audio: wtyk 3,5mm typ jack mono
Złącze liniowe: RCA phono
Tłumienie szumów: 9-35 dB
Redukcja tonów: 4-65 dB
Szerokość pasma audio: 50Hz–4.6kHz
Impedancja wejścia liniowego: 100kΩ
Impedancja wyjścia liniowego: 100Ω
Zasilanie: 12-24 V DC
Pobór prądu: 500mA
Wymiary: 170x85x34 mm
Masa: 265g

 

Wyposażenie standardowe filtra BHI NEIM -1031

 • przewód zasilający z bezpiecznikiem
 • przewód audio 3,5mm mono jack – 3,5mm mono jack
 • instrukcja obsługi w języku angielskim

 

Dodatkowe materiały o NEIM-1031

Menu: