BHI NES-102 MK4 niewielki głośnik z mocnym procesorem odszumiania sygnałów, nie tylko radiostacjiNES-102 MK4 Głośnik zewnętrzny BHI z procesorem dźwięku
BHI NES-102 MK4 niewielki głośnik z mocnym procesorem odszumiania sygnałów, nie tylko radiostacji
BHI NES-102 MK4 niewielki głośnik z mocnym procesorem odszumiania sygnałów, nie tylko radiostacji
BHI NES-102 MK3 Współpracuje zarówno z radiostacjami jak i odbiornikami szerokopasmowymi czy też CB radiem!
BHI NES-102 MK3 Opis połączeń, pokręteł i przełączników, specyfikacji oraz akcesoriów zawartych w broszurze
BHI NES-102 MK3 i NEIM-1031 porównanie i testy cz.1
BHI NES-102 MK3 i NEIM-1031 porówniane cz.2

BHI NES10-2 Mk4 - Głośnik zewnętrzny DSP

Email
Cena brutto: 812,00 zł
Cena netto: 660,16 zł
5W, aktywne DSP, dedykowany do wszystkich transceiverów i odbiorników

OPIS

BHI NES10-2 MK4 (NES10-2 MKIV) Zewnętrzny głośnik z własnym DSP

NES10-2 MK4 jest następcą NES10-2 MKIII, zostało wprowadzonych parę zmian zewnętrznych jak i samego działania procesora DSP, co do poprzedniej generacji głośnika MK3. Już po rozpakowaniu, widać 3 pozycyjny przełącznik: wyłączenie, załączenie aktywnego wzmacniacza i ostatnie: włączenie DSP. Regulacja głośności, nadal się nie zmieniła, takie same pokrętło i płynna regulacja audio. Jednak działanie samego procesora jest skuteczniejsze. Przy najwyższej eliminacji szumów procesora DSP, nie słychać przekłamań dla szumów, jak to miało miejsce w poprzednich modelach DSP.

Chcesz szybko i wygodnie sprawdzić jak działa cyfrowa eliminacja szumów?

Tu są pokazane realne przykłady, jak działają głosniki DSP: 

;feature=youtu.be 

Nic prostszego! Zewnętrzny aktywny głośnik DSP - NES10-2 MKIV podłączasz tylko pod wyjście słuchawkowe lub głośnikowe swojego urządzenia odbiorczego i już.

Odszumianie toru audio realizowane przez algorytmy DSP

NES10-2MK4 to głośnik z wbudowanymi układami najnowszej technologi cyfrowej obróbki sygnału (Digital Signal processsing - DSP). Technika ta umożliwia analizę odbieranego sygnału, oddzielenie głosu i użytecznych sygnałowe od szumów oraz usunięcie niepotrzebnych szumów bez ingerencji w konstrukcję radiostacji!

Wbudowane algorytmy w procesorze DSP, pozwalają na skuteczne filtrowanie szumów z odbieranych stacji w transceiverze, potrafią także zaingerować w irytujące interferencje czy stały dźwięk typu gwizd. Wystarczy odsłuch przez 30 minut aby zdążyć się przyzwyczaić do słuchania przez głośnik NES10-2 MK4. Po wyłączeniu toru DSP, odrazu się przekonasz jak wiele potrafi taki układ DSP zmienić - i szybko go włączysz już na stałe.

Głośnik zewnętrzny BHI NES10-2 MK4 posiada regulowane stopnie eliminacji szumów i obecnie najlepsze rezultaty uzyskuje się przy 2-8 w eliminacji szumów, z ośmiu dostępnych. Głośnik BHI posiada jeden włącznik, pokrętło stopnia eliminacji szumów i wyjście na słuchawki lub inny głośnik. 

Stopnie przetwarzania audio przez procesor DSP - z praktyki wynika że stopnie 1 i 2 są delikatnym wprowadzeniem zmian w odszumianiu sygnałów, ostatnie 6-8 są bardzo mocną filtracją. Pomimo że, w nowszych konstrukcjach radiostacji także wyposażonych w DSP (NR -noise reduction), system redukcji zakłóceń i szumów zaimplementowany w BHI jest jednak inny i jest różnica w działaniu urządzeń. 

NES10-2 MK4 zasilany z zasilacza radiostacji lub oddzielnego od 10 do 18V, posiada także przewód z wtykiem mały jack 3,5mm MONO do podłączenia do toru audio transceivera. 

Głośnik DSP BHI NES10-2 MK4 do odszumiania toru audio

Głośnik BHI z wbudowanym DSP ma zastosowanie w torach audio, nie koniecznie samych radiostacji - zwłaszcza w trybie SSB czy telegrafii. Otóż NES10-2 MK4 może być użyty we wszelkich układach typu: monitoring kamer - doskonale się sprawdzi przy filtracji mocnego wzmocnienia (i zbierania szumów z powodu zbyt dużego wzmocnienia) mikrofonu, w radiach CB - także świetnie sobie radzi w trybach AM, zwłaszcza że potrafi silnie przytłumić wszelkie gwizdy (interferencje / zewnętrzne zakłócenia) i nie są już uporczywe przy ciągłym nasłuchu, przy nasłuchach wielogodzinnych - np.: podczas zawodów, a nawet w odbiornikach globalnych - stacje AM czy SSB lub telegrafii tylko zyskają na przyjemnym odbiorze.

Obwody DSP w BHI działają w fantastyczny sposób co do usuwania szumów i wszelkich niedogodnych dźwięków przy np.: odbiorze stacji w paśmie 80m w SSB - bez zmian w jakości MODULACJI odbieranej stacji - mocne szumy staja się dalekim tłem szumów przy odbiorze korespondenta, a jeśli w tle odbieranej stacji słychać było, że nadaje druga bez czytelnego odbioru, po włączeniu DSP - będzie trzeba się skupić (którą stację chcemy słuchać), ponieważ stacja która była nieczytelna - teraz możemy zrozumieć przekaz, pomimo że pracuje w tle głównego silnego korespondenta (sprawdzone w SSB).

Praktyka pokazała (eksperyment z ręcznym odbiornikiem szerokopasmowym na falach średnich) że można usłyszeć stację AM którą całkowicie przykryły szumy!

Głośnik posiada dwie diody LED informujące o działaniu: brak - głośnik w trybie pasywnym, działa ale bez własnego wzmacniacza, czerwona - głośnik z włączonym wzmacniaczem, ale bez DSP, zielona - włączony DSP oraz migajaca dioda oznacza przesterowanie zbyt silnym sygnałem na wejściu urządzenia. Producent zaleca ustawić jeden poziom głośności dla urządzeń BHI DSP i regulować głośność tylko na głośniku NES10-2 MK4 i innych układów DSP.

Gdy masz dość szumów w radiu lub skanerze

Głośnik BHI potrafi na tyle zniwelować szumy że, gdy upłynie trochę czasu (liczone maksymalnie w godzinach) i wyłączysz przetwarzanie DSP szumów w BHI, odniesiesz wrażenie że Twój odbiornik radiowy lub skaner działający w trybie SSB, przełączył się i odbierasz szumy modulacji FM - tak potrafi BHI uprzyjemnić wielogodzinne słuchanie stacji w odbiorniku.

Ten niewielki głośniczek potrafi znacząco podnieść jakość pracy przy radiostacji, po podłączeniu do radiotelefonu stanowi on dodatkowy filtr DSP o regulowanych parametrach. Używać go można zarówno z radiostacjami posiadającymi już swoje filtry DSP, jak i takimi które filtrów nie posiadają. W przypadku kiedy podłączymy głośnik do radiostacji, która nie ma własnych filtrów różnica w jakości odbieranego dźwięku jest kolosalna. Głośniczek oferuje także możliwość cichej pracy po podłączeniu słuchawek własnych lub dedykowanych BHI HP1, do wbudowanego gniazda słuchawki zewnętrznej, ma to pewne znaczenie np. kiedy chcemy prowadzić łączności o bardzo późnej godzinie lub w godzinach porannych. Znajdzie zastosowanie z większością radiotelefonów wyposażonych w wyjście głośnika zewnętrznego.

Urządzenie NES10-2 MKIV zwiększy walory odbiorcze Twojego urządzenia. Znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie szumy tła oraz interferencje powodują złą jakość odbioru.

Typowe zastosowania głośnika BHI:

 • Radiokomunikacja amatorska
 • Radiokomunikacja profesjonalna, zwłaszcza w samochodach ratujących zagrożenia i życie
 • Dyspozytornie pogotowia, policji, taxi
 • CB radio
 • Radiokomunikacja morska

Podstawowe cechy:

 • znaczna poprawa czytelności audio
 • możliwość pracy głośnika z filtrowaniem lub bez
 • wyjście słuchawki mono
 • przy włączonym filtrze DSP świeci się dioda LED na czołówce głośnika
 • wyjście audio 5W RMS
 • maksymalny sygnał wejściowy: 5W RMS
 • nastawialny ośmiostopniowy filtr DSP
 • obejma montażowa umożliwiająca montaż w pomieszczeniu lub pojeździe
 • estetyczna czarna obudowa
 • zasilanie od 10V do 18V
 • przewód audio o długości 2m

Głośnik zewnętrzny NES-10 mkIV - dane techniczne:

Max. moc audio: 5W
Max. moc wejściowa: 5W
Złącze audio: wtyk jack 3,5mm mono
Tłumienie szumów: 8-40dB
Zasilanie: 10-18V DC
Pobór prądu: 500mA
Wymiary: 110x65x55 mm
Masa: 0.45kg

 

Tłumienie przy ustawieniach przełącznika dla dawnego MK3:

Ustawienie Tłumienie szumów
1 9dB
2 11dB
3 13dB
4 15dB
5 17dB
6 20dB
7 24dB
8 35dB

 Tłumienie przy ustawieniach przełącznika dla obecnego MK4:

Ustawienie Tłumienie szumów
1 8dB
2 12dB
3 16dB
4 20dB
5 25dB
6 30dB
7 35dB
8 40dB

Jak widać powyżej, tłumienie szumów jest silniejsze oraz zaimplementowany jest zmiana w sposobie czyszczenia dźwięku z szumów.

Wyposażenie standardowe głośnika zewnętrznego BHI NES-10mk3

 • przewód zasilający z bezpiecznikiem
 • Pokrętło do przełącznika obrotowego filtracji szumów
 • Wkręty x2 sztuki
 • 4 gumowe podkładki
 • obejma montażowa, już przykręcona do korpusu
 • instrukcja obsługi w języku angielskim

 

Dodatkowe materiały o starszej generacji NES-102-mk3:

Menu: