
Panel zasilacza RD6024W może być podłączony z zasilaczem rekomendowanym przez producenta: impulsowym S1000W-68 i zmontowanym w obudowie S800. RD6024 może być także podpięty do innego zasilania, nie przekraczającego 70V. Na przykład zasilanie panela mozna zrealizować na transformatorze i mostku diodowym z kondensatorami filtrującymi, niekoniecznie do 70V, wystarczy np.: 30V/25A i mieć zasilacz dla niższych napięć.
RD6024 to panel sterujący, z funkcjami sterowania prądu i napięcia, zarówno dla zasilania jak i ładowania - jest osobny zacisk, masa jest wspólna. Tak więc podczas ładowania baterii, można korzystać z zasilacza jednocześnie.
Wraz z modułem znajduje się zapasowy bezpiecznik SMD, kabel z czujnikeim temperatury, moduł WiFi. Strerowanie funkcjami panela, np. zmiana napięcia, realizowana jest na 2 sposoby: za pomocą pokrętła i strzałek do przesunięcia kursora 00.00, lub wpisania napięcia/prądu bezpośrednio z klawiatury numerycznej. W module można zauważyć dwa gniazda bezpiecznikowe - obok są wlutowane bezpieczniki SMD, taki sam jest w zestawie (jedna sztuka) i w razie wystąpienia przeciążenia i przepalenie się bezpiecznika, mozna założyć drugi w przygotowaną podstawkę. Jeden bezpiecznik jest od strony zasilania panela, a drugi od strony zasilania odbiornika. Dobre rozwiązanie z "wymianą" bezpiecznika - nie wymaga lutownicy.
RD6024 posiada zegar czasu, jednak wymaga podtrzymania bateryjnego (jest gniazdo na baterię CR1220), dołączamy baterię do zestawu.
Zasilacz Riden ma komunikację przez USB i WIFI, podczas komunikacji sieciowej, przyciski w zasilaczu nie są aktywne. Obsługa WiFi jest jeszcze początkująca, więc jeśli większość użytkowników opowie się za wyłączeniem tej opcji to firma Riden zaniecha montowania w kolejnych urządzeniach funkcji obsługi przez sieć LAN.
Dokładność do drugiego miejsca po przecinku, dla prądu, napięcia i mocy.
Wbudowany większy wyświetlacz niż w poprzednich konstrukcjach modułów zasilaczy Riden. Zwiększenie kontrastu/jasnosci i więcej informacji zawartych na ekranie.
Zmiana kroju czcionki oraz ich kolorów.
Obsługuje szybką pamieć 1-9, oraz bezpośrednie wprowadzanie ustawień.
Osobny zacisk do podłączenia akumulatora, zewnętrzny czujnik temperatury na kablu dla ładowanych ogniw.
Termiczne, prądowe, napięciowe. Zarówno od strony zasilania modułu jak i na wyjściu.
Na komputery PC, android i iOS.
Możliwość aktualizacji wewnętrznego oprogramowania.
Pierwszy ekran jest z podanym napieciem, prądem, mocą.
Drugi ekran to wykresy powyższych
Trzeci ekran to jak najwięcej naraz informacji dla użytkownika o ustawieniach i zabezpieczeniach
RD6024 wykonany dla uzytkowników, którzy wymagają większych prądów niż 18A (poprzedni model zasilacza producenta).
Maksymalne napięcie i prąd jakie można uzyskać: 60V i 24A (1440W). Dla pełnego zakresu napięcia wyjściowego, należałoby użyć rekomendowanego przez Riden zasilacza sieciowego.
Urządzenie działa jako zasilacz typu buck. Zasilanie tego typu można spotkać w każdym komputerze i karcie graficznej.
Podczas odłączania wyjścia zasilania przyciskiem "ON/OFF", wyjście z zasilacza jest zwierane! Nie należy ładować na tych zaciskach baterii. Do ładowania jest środkowe, zielone złącze typu banan.
Podczas podłączenia baterii/pakietu/akumulatora pod zaciski: czarny (minus) i zielony (plus), automatycznie zasilacz przejdzie w tryb ładowarki. Ustawia się przyciskami tak samo jak zasilacz.