Wirtualny radar AIRNAV RADAR BOX RADAR BOXRadar Box - AirNav - witualizacja pozycjonowania samolotów na Twoim komputerze
Wirtualny radar AIRNAV RADAR BOX RADAR BOX
Wirtualny radar AIRNAV RADAR BOX RADAR BOX Tylny Panel radaru posiada jedno złącze do anteny na 1080MHz
Ładnie się prezentujący Wirtualny radar AIRNAV RadarBox
Wirtualny radar AIRNAV RADAR BOX z dołączoną do zestwu anteną na 1,080GHz
Nie musisz szukać anten ani okablowania! - Wirtualny radar AIRNAV RadarBox posiada wszystko w komplecie!
Wirtualny radar AIRNAV RADAR BOX Na zdjęciu jak wygląda proste podłączenie anteny - tylko przykręcić wtyczkę i wystawić - dla najlepszego odbioru - antenę za okno
Ważne w tym wszystkim jest także oprogramowanie wirtualnego radaru AirNav które zwiększa możliwości także drogą internetową
Oryginalnie zapakowany Wirtualny radar AIRNAV RADAR BOX

AIRNAV RADARBOX Wirtualny Radar Odbiornik ADS-B

Email
Cena brutto: 2880,00 zł
Cena netto: 2341,46 zł
AirNav RadarBox - kontroler lotów. Umożliwia śledzenie tras przelotów samolotów, w czasie rzeczywistym. Chciałbyś być kontrolerem lotów? Umożliwimy Ci to, za pomocą Twojego własnego komputera!

OPIS

RadarBox AIRNAV Urzadzenie do pozycjonowania samolotów na mapie

AIRNAV RadarBox Czarna skrzynka która odbiera sygnły z transponderów samolotów i przekazuje dane do Twojego komputera, abyś mógł zobaczyć w czasie rzeczywistym pozycję  wybranego samolotu znajdujacego się w powietrzu. Urządzenie jest rozbudowane wraz z oprogramowaniem że można przez internet połączyć się z inną stacją AIRNAV i zwiększyć jeszcze zasięg wirtualizacji pozycjonowania samolotów. Dzięki internetowi i połączeniu w jedną sieć takich urządzeń, jesteś w stanie zbaczyć samoloty za "wielką wodą".

Radar wirtualny pokazuje samoloty w czasie rzeczywistym

W porównaniu do stron online które: bez udziału takiego urządzenia z Twojej strony i bez logowania na konto, mają opóźnienie o klika minut. AIRNAV daje możliwość obserwacji w czasie rzeczywistym przelatujących samolotów, nieograniczony czasowo dostęp do strony www z naniesionymi samolotami.

Z AirNav Box’em oraz oprogramowaniem zainstalowanym na Twoim komputerze możesz skupić się na obserwacji ruchu, na wszystkich albo na dowolnych wybranych lotniskach i śledzić na ekranie „radaru” parametry lotu wybranej jednostki. Dostępne są praktycznie wszystkie informacje, jakie otrzymuje każdy z kontrolerów lotów na każdym z tych lotnisk. Są to: dokładna lokalizacja samolotów, ich dane identyfikacyjne, typ maszyny (w większości przypadków łącznie z dokładną fotografią wybranej maszyny, a nie tylko modelu), znak rozpoznawczy, wysokość, prędkość wznoszenia, czy opadania... prawie wszystko!

Wystarczy kliknąć na wybrane lotnisko i śledzić całą podróż! Albo też zapamiętać parametry przelotów, a AirNav sam powiadomi cię, kiedy samolot znajdzie się w zasięgu wybranego przez ciebie lotniska.

Będziesz nawet wiedział, kiedy lot jest opóźniony (albo przyspieszony) i to znacznie szybciej niż Kapitan powiadomi o tym współpasażerów. Jest to możliwe z dowolnego miejsca, dla (prawie!) dowolnie wybranej lokalizacji na świecie. Tu jest znacznie więcej. Jesteś gotów na odkrywanie świata lotnictwa? Teraz już możesz zacząć przeglądać dane dowolnie wybranego lotniska na świecie i pobrać dokładnie te same dane, jakie dostaje pilot, czyli: długość pasa startowego, VOR, NDB, FIX, korytarze powietrzne, granice ATC, pogoda.

Jest tu też ponad milion różnych map zawierających szczegółowe linie brzegowe, granice krajów, wzniesienia, drogi i dużo, dużo więcej. Dodatkowo trójwymiarowy (3D) typowy interfejs Windows pozwala dowolnie oglądać wszystkie wybrane cechy, w tym samym czasie.

Co jest w zestawie wirtualnego odbiornika RadarBoxu?

W zestawie znajdziemy małe (105 /125 /22mm) aluminiowe pudełko AirNav’u zawierające całą elektronikę, przewód USB, krótką (~300mm) pionową antenę zestrojoną na częstotliwość 1090MHz, wraz z magnetyczną podstawą stanowiącą przeciwwagę oraz płytę CD, na której znajduje się oprogramowanie AirNav Box. Radar AirNav nie wymaga zewnętrznego źródła prądu, ponieważ jest zasilany ze złącza USB komputera.

Instalacja

Proces montażu i instalacji nie może być już prostszy: wystarczy podłączyć antenę do gniazda SMC na tylnej ściance pudełka AirNav (antenę umieścić najlepiej jak najbliżej okna, dobrze by okno było skierowane na najbliższe lotnisko) oraz podłączyć przewód USB pomiędzy pudełkiem AirNav i wolnym gniazdem USB w komputerze.

Następnie należy uruchomić i zainstalować oprogramowanie z dostarczonej w zestawie płyty CD. Może wystąpić pewne opóźnienie (minutę, albo i więcej) od czasu aktywacji AirNav - prawdopodobnie, dlatego że potrzebny jest czas na ściągnięcie danych zbieranych na całym świecie.

AirNav nie ma żadnego włącznika „ożyje” zawsze wtedy, kiedy zostanie podłączony do portu USB komputera.

Jak działa ADS-B AIRNAV?

Radar AirNav pełni dwie funkcje. Pierwsza, to odbieranie w czasie rzeczywistym danych pochodzących z przelatujących i będących w zasięgu anteny odbiornika samolotów, używających systemu ADS-B (automatyczna transmisja danych nadzoru – patrz dodatek ADS-B) oraz wyświetlanie tych danych na ekranie komputera, a także nadawanie ich, przez sieć, bez udziału operatora, do innych użytkowników systemu AirNav.

Druga, to opóźniona, ze względów bezpieczeństwa, o około 5 minut (nie wspominamy tu nawet słowa „T”) dystrybucja i wymiana przez sieć, danych zebranych za pomocą anteny, do i od innych odbiorników AirNav na całym świecie. Pod wieloma względami jest to wymiana danych podobna do sieci każdy z każdym (peer-to-peer), gdzie wymiana danych następuje pomiędzy użytkownikami AirNav z całego świata, o każdej porze dnia i nocy. Z jedną różnicą, wymiana danych nie następuje bezpośrednio pomiędzy poszczególnymi komputerami, a jedynie za pomocą wspólnego serwera AirNav.

Dane przesłane do serwera podlegają sprawdzeniu i walidacji, za pomocą kilku specjalnych algorytmów, a następnie przechowywane są w kolejce aż do czasu pozwolenia na pobranie. Tu właśnie jest wbudowane to pięciominutowe opóźnienie.

Serwer AirNav, w chwili największego obciążenia jest w stanie obsłużyć do 10 tysięcy raportów na sekundę. Podczas sprawdzania i walidacji danych, odebrane pakiety uzupełnia się o informacje na temat każdego lotu i każdego samolotu tak dokładnie jak tylko to możliwe: typ, korytarz powietrzny, zdjęcie, a następnie tworzy się plik wyjściowy. Każdy podłączony do komputera AirNav jest wtedy w stanie pobrać z sieci uaktualnioną listę informacji o lotach. Lista informacji o lotach zazwyczaj ma więcej niż 500 pozycji, ale z dnia na dzień powiększa się, tak jak popularność zdobywa AirNav.

Dlatego właśnie można oglądać, nie tylko ruch lotniczy widziany „okiem” własnej anteny, ale także ruch lotniczy na większości ważnych lotnisk na całym świecie.

Dane i sprawozdania mogą być łatwo eksportowane w języku XML, jako tekst, PDF, a kopie obrazów zapisywane i automatycznie przekazywanie do odbiorników AirNav innych użytkowników.

Dodatkowe informacje o AirNAV:

Menu: