SDRPlay

Dlaczego SDRplay?

inRADIO proponuje bardzo ciekawe odbiorniki SDR firmy SDRPlay, które dokonują rewolucji w nasłuchach radiowych i skanowaniu pasm. Posiadają wiele możliwości, których nie ma w odbiornikach klasycznych takich jak UNIDEN czy  ICOM.  Kluczowym elemnetem odbiornika jest oprogramowanie SDR UNO, które jest ciągle rozbudowywane i proponuje coraz więcej możliwości, o których nikt nie marzył jeszcze klika lat temu. 

SDRPlay są oferowane w bardzo niskiej cenie. Ich możliwości wielokrotnie przekraczają to co oferują dotychczas znane i lubiane skanery analogowe. Gwarantujemy, że gdy spróbujesz SDRPlay to już nigdy nie będziesz chciał z niego zrezygnować ani powrócić do odbiornika analogowego, klasycznego typu UNIDEN czy podobny.

Oto widok ekranu oprogramowania SDR UNO, będacego elementem RSP-1A, RSP-2, RSD-Duo.

SDRPlay są stosowane przez profesjonalne służby nasłuchowe, krótkofalowców i nasłuchowców. Dają zupełnie nowe, nieznane dotychczas funkcje i doznania spowodowane prawie nieograniczonymi możliwościami urządzeń.  

SDRPlay typu RSP1ARSP2, RSP2 Duo  posiadają wbudowane filtry pasmowe.  To niezwykle ważne bo w wielu zurbanizowanych terenach "smog zakóceniowy"  w eterze jest tak wielki, że tradycyjne skanery radiowe i odbiorniki szerokopasmowe  nie są zdolne wyłowić sygnały użyteczne lub komfort nasłuch jest tak niski, że zniechęca do nasłuchiwania. Odbiorniki SDRPlay mają rozbudowany system filtrów, który bardzo dobrze daje sobie radę z odizolowaniem sygnałów użytecznych z zaszumionego środowiska.  Ponadto oferowane oprogramowanie SDR UNO do  obsługi odbiorników SDRplay jest niezwykle zaawansowane, dające znacznie więcej możliwosci niż  tradycyjny odbiornik analogowy. Cyfryzacja zrobiła znaczny postęp w dziedzinie przetwarzania sygnałów i obecnie radio programowe „SDR”  dzięki aplikacji sterującej jest w stanie dać użytkownikowi znacznie więcej ciekawych informacji. Przykładem jest tu oprogramowanie SDRUno, dedykowane do odbiorników SDRplay,  lub SDR-Console,  które mogą uruchomić kilkadziesiąt odbiorników jednocześnie. Częstotliwości które można odbierać jednocześnie muszą mieścić się w szerokości widma (2-10MHz)  dla RSP1A/2, i i 2-20MHz dla SDR-2. Urządzenia odbiorcze SDRPlay są szerokopasmowe od 1kHz do 2GHz, a SDR-2 od 2MHz do 6GHz.

Co oferują cyfrowe odbiorniki szerokopasmowy SDR typu SDRPlay?

  • Szeroki zakres działania – od 1kHz do 2GHz, bez pominięcia jakiejkolwiek częstotliwości. Wbudowane i automatycznie przełączane filtry – dzięki temu silne sygnały nie wpływają na odbiór jak w tanich modelach odbiorników i SDR.
  • Gotowe do odbioru od bardzo niskich częstotliwości – tanie odbiorniki wymagają konwertera sygnałów z niskich częstotliwości do wyższych (przeważnie okolice pasma VHF) aby tam już odbierać pasmo KF – nazywa się to up-konwerterami.
  • Wbudowane złącze SMA, jedno dla RSP1A lub 2 dla RSP2 i dodatkowe na KF do podłączenia anteny typu dipol.
  • Większa rozdzielczość przetwornika ADC – pozwoli lepiej odbierać sygnały
  • Szersze pasmo zobrazowanego widma w czasie rzeczywistym – aż do 10MHz
  • Bardzo niski pobór prądu – RSP1A lub RSP2 nadają się do pracy w terenie i to ze smartfonem w „ręce” do 180mA (popularne SDRy ciągną prądu do 0,5A! I mocno przy tym się grzejąc zwiększają szumy własne podczas odbioru).
  • Stabilność w częstotliwości też jest ważna – widoczne ślady widmowe sygnału stacji są w linii.
  • Wysoka czułość toru odbiorczego urządzeń SDRPlay może mierzyć się z odbiornikami analogowymi.

inRADIO zaprasza do zakupu SDRPlay w bardzo dobrych cenach.

Wyników 1 - 6 z 6
View

RSPduo wraz z naszym autorskim poradnikiem ułatwiającym ...

Cena brutto: 1843,00 zł
Cena netto: 1498,37 zł

RSPdx wraz z naszym autorskim poradnikiem ułatwiającym ...

Cena brutto: 1380,00 zł
Cena netto: 1121,95 zł

RSP-1A wraz z naszym autorskim poradnikiem ułatwiającym ...

Cena brutto: 821,00 zł
Cena netto: 667,48 zł

1kHz-2GHz, SMA/BNC, tryb HDR, 10MHz analizator widma, ...

Cena brutto: 1348,00 zł
Cena netto: 1095,93 zł

1kHz-2GHz, SMA, analizator widma o szerokości 10MHz, różne ...

Cena brutto: 783,00 zł
Cena netto: 636,59 zł

2x 1kHz-2GHz, SMA, CTB9208-3 MCX, Bias-T, filtry wewnętrzne

Cena brutto: 1680,00 zł
Cena netto: 1365,85 zł

Menu: