Jako przedstawiciel TYT w Polsce awizujemy wprowadzenie w 2017 roku nowoczesnego przenośnego duobandera/dwupasmowego radiotelefonu cyfrowego DMR, na pasma VHF: 136-174MHz oraz UHF: 400-480MHz.

Nowy radiotelefon nosi roboczą nazwę TYT MD-2017 Będzie to poważny przełom bowiem dotychczas oferowane były  tylko jednopasmowe  radiotelefony DMR, na pasmo 144MHz lub 430MHz.  Termin wprowadzenia na rynek nie jest jeszcze znany, prawdopodobnie połowa roku 2017, ale z wersją CE, przeznaczoną na rynek europejski  trzeba będzie poczekać nieco dłużej.

W wyglądzie TYT MD-2017 przypomina modele MD-389, MD-390 i MD-398. Klawiatura posiada 2 programowane klawisze (PI i P2) umożliwoiające wybieranie funkcji z menu. Pomiędy nimi umieszczono klawisz - podobny do joysticka, z dodatkowym przyciskiem w środku.  Poniżej, umieszcono klawiaturę numeryczną.  Wyświetlacz jest kolorowy i pokazuje duże, widoczne cyfry. Dużo ikon i oznaczeń stanu urządzenia pokazuje, że MD-2017 został stworzony raczej z myślą o krótkofalowcach a nie do zastosowań komercyjnych (w transceiverach komercyjnycj największą zaletą jest prostota i najlepiej - brak wyświetlacza).

Przewidziany jest on do pracy - transceiver-transceiver a także transceiver-przemiennik. Wykorzystuje technologię TDMA. Pracuje z dwoma szczelinami czasowymi. Oczywiście kompatybilny jest z Mototrbo Tier I and II,  jak wszystkie wcześniesze modele, w tym MD-380, MD-390, MD-398.   Możliwa jest praca w trybie cyfrowym lub analogowym. 

Zaimplementowane funkcje: wywołanie pojedyńczej stacji,  wywołanie grupowe,  encryption,  funcja zdalnej dezaktywacji/aktywacji (w przypadku kradzieży)  a także możliwość firmowego upgradu, jeśli tylko taki zostanie udostępniony i wiele , wiele innych.

Będzie on oferowany w kilku odmianach bez GPS lub z GPS , niewodoszczelny lub wodoszczelny ze stopniem ochrony IP67.

Cena nie jest jeszcze znana lecz, co jest oczywiste, będzie zależałą od odmiany i wyposażenia.

Obecnie dostępne szczegóły znajdują się na stronie z opisem produktu: Radiotelefon DMR typu TYT MD-2017 <--kliknij

 

 

 

 

        

Menu: