bhi-nedsp1901pcbmic-modul-redukcja-szumow-cyfrowa-obrobka-sygnalow-by-inradio-1
bhi-nedsp1901pcbmic-modul-redukcja-szumow-cyfrowa-obrobka-sygnalow-by-inradio-2

BHI NEDSP1901-PCB-MIC Moduł DSP do mikrofonu

Email
Cena brutto: 760,00 zł
Cena netto: 617,89 zł
Moduł DSP, do mikrofonu, wymaga lutowania

OPIS

NEDSP1901-PCB-MIC Moduł eliminatora szumów do mikrofonu

NEDSP1901PCBMIC Łatwy do zainstalowania moduł audio z układem DSP.

Moduł redukcji szumów DSP audio NEDSP1901-PCB-MIC usuwa niepożądane szumy i zakłócenia z zaszumionych sygnałów mowy odbieranych z mikrofonu. Niewielka płytka do zabudowy w mikrofonie lub w transceiverze. Pasuje do mikrofonów stołowych jak i ręcznych, zarówno do profesjonalnych (dyspozytor) jak i amatorskich (CB-radio).

Zobacz z bliska moduł bhi NEDSP1901-PCB-MIC

 

Wprowadzenie:

Moduł NEDSP1901-PCB posiada zwiększoną czułość wejścia audio do kilku miliwoltów. Jest to konieczne dla niewielkich sygnałów pochodzących bezpośrednio z wkładek mikrofonowych.  Za procesorem DSP znajduje się wzmacniacz buforowy, który umożliwia całkowite wzmocnienie sygnału wejściowego do 36dB do wyjścia na DSP i wysterowanie bezpośrednio do obciążenia 600 Ohm.  W swojej normalnej konfiguracji, NEDSP1901-PCB jest ustawiony tak, że "normalne" wzmocnienie wynosi 1.  Wzmocnienie sygnału wyjsciowego może być zwiększone o około 6dB za pomocą potencjometru montażowego RV2 (reguluje poziom wyjściowy - OUT), a  jeśli wystąpią wysokie poziomy wejściowe, potencjometr RV1, ma na celu wyregulować tłumienie sygnałów wejściowych o wysokim poziomie.

Moduł NEDSP1901-PCB posiada również pewną ulepszoną funkcjonalność, która pozwala na dalsze zwiększenie wzmocnienia do około 30dB do poprawnej pracy z bardzo małymi sygnałami. W normalnych okolicznościach, te wybieralne regulacje są ukryte przed wzrokiem samego modułu.

Nie tylko moduł zawiera jest zdolny zwiększyć wzmocnienie, ale zawiera również funkcje ARW (automatyczną regulację wzmocnienia - en. AGC), która ustawia wzmocnienie w sposób ciągły podczas pracy, co pozwala na wykorzystanie modułu jako mikrofonu komunikacyjnego z modułem redukcji szumów. NEDSP1901-PCB-MIC został stworzony do tego celu.  Moduł oferuje dostęp do odpowiednich zworek, które ustawiają poziomy parametrów mikrofonu, w zależności od tego, jaki typ mikrofonu jest używany.

Używanie z mikrofonami:
Wersja NEDSP1901-PCB-MIC posiada jako osobny moduł DSP typu plug in, więc z tą wersją można używać następujących typów mikrofonów lub wkładek: Wkładki magnetyczne lub dynamiczne , Kapsuły MEM, Kapsuły Condenser Electret (lub po prostu pojemnościowe)

Zastosowania:
Moduł NEDSP1901-PCB-MIC jest przeznaczony do przepuszczania mowy. Inne sygnały, takie jak dane, muzyka i Morse'a (CW) będzie, do pewnego stopnia przejść przez, ale integralność tych sygnałów nie może być zagwarantowana

Co w zestawie?:

 • Moduł DSP do lutowania
 • Instrukcja obsługi en, wraz z obrazkami

 Specyfikacja modułu DSP:

 • 8 wybieralnych poziomów oczyszczania dźwięku
 • Redukcja szumów do 40dB w najwyższym ustawieniu
 • Zasilanie: 7-18V
 • Duże możliwości podłaczenia do mikrofonu
 • Posiada otwory montażowe
 • Regulacja sygnałów wejścia i wyjścia
 • Szerokość pasma audio: 300Hz - 5kHz
 • Redukcja jest ustalana zworkami na stałe lub zdalnie
 • Można zastosować w miejscu dawnego modułu NEDSP1061-PCB
 • Instrukcja podłączenia z obrazkami

 

Menu: